Mazowsze dołoży do remontu dróg powiatowych

Region

Prawie 7 mln zł z kasy województwa mazowieckiego trafi do powiatów pruszkowskiego i grodziskiego z przeznaczeniem na modernizację dróg. W środę umowę w tej sprawie podpisał marszałek Adam Struzik.

Jak podkreślają władze województwa, to pierwsze od lat tego typu wsparcie z budżetu Mazowsza dla samorządów lokalnych. – Po kilku latach przerwy wróciliśmy z programem skierowanym do powiatów. Mamy świadomość tego, że stan dróg w naszym województwie wciąż wymaga poprawy. Niestety, samorządy lokalne bardzo często nie dysponują wystarczającymi środkami, które mogłyby na ten cel przeznaczyć. Stąd decyzja o wsparciu dla nich w ramach środków z naszego budżetu. Powiaty zgłosiły 36 odcinków dróg i, co mnie szczególnie cieszy, udało się je wszystkie dofinansować – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Do powiatu pruszkowskiego trfi ponad 3,7 mln zł na przebudowę drogi nr 3114W, czyli ul. Regulskiej w Regułach na odcinku od ul. Bodycha do torów WKD w Regułach. Dla powiatu grodziskiego przeznaczono ponad 3,2 mln zł na przebudowę ulic Nałkowskiej i Centralnej w ciągu drogi powiatowej nr 1504W w miejscowościach Radonie i Adamowizna.

Nabór wniosków w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” trwał od października do połowy listopada ubiegłego roku. Zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Wszystkie otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.