Masz sugestie do parkingów? Podziel się

Pruszków

Urząd miejski w Pruszkowie zachęca do udziału w internetowej ankiecie preferencji komunikacyjnych i kierunków codziennych dojazdów. Czeka też na uwagi dotyczące budowy dwóch parkingów typu „park&ride” przy ulicach Sienkiewicza i Waryńskiego.

Elektroniczny kwestionariusz składa się z kilkunastu pytań o preferowane środki komunikacji publicznej, przyczyny dla których wybieramy np. pociąg a nie autobus, czas dojazdu lub powrotu ze szkoły czy pracy i wiele innych. W tym także o lokalizację parkingów przesiadkowych, pozwalających pozostawić auto i skorzystać z kolei lub autobusu. Dla władz Pruszkowa właśnie ta część jest najważniejsza. Chodzi przede wszystkim o uwagi do projektowanych właśnie placów „park&ride”.

Mają one powstać przy ulicach Sienkiewicza i Waryńskiego. Pierwszy z nich pomieści 350 samochodów i będzie dwupoziomowy. W drugiej lokalizacji planowana jest budowa 130-150 miejsc parkingowych.

Wypełnienie ankiety ma jeszcze jeden cel. – Im więcej osób wypełni ankietę tym lepszy projekt uda się nam napisać, czym zwiększymy szanse na uzyskanie dofinansowania w ramach ZIT – informuje na Facebooku urząd miasta.

Wspomniane ZIT to Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, program współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Umożliwiają one ubieganie się o finansowanie na realizację alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych, w tym właśnie rozbudowy systemu „park&ride”.

Co istotne, w ankiecie mogą uczestniczyć nie tylko mieszkańcy Pruszkowa. Zaznaczając swoje miasto, na temat sposobów komunikacji w miejscu zamieszkania mogą wypowiedzieć się także osoby z Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, Michałowic, Milanówka, Nadarzyna, Piastowa, Podkowy Leśnej i Raszyna.

Kwestionariusz dostępny jest tu. Jego wypełnienie zajmuje kilka minut.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.