Masz już noworoczne postanowienia?

Uncategorized

Koniec grudnia to czas, kiedy zaczynamy oceniać mijający rok. Co nam się udało, a co nie. To również moment kiedy zaczynamy tworzyć listę noworocznych postanowień.

– Zacznę regularnie ćwiczyć.
– Będę zdrowo się odżywiać.
– Rzucę palenie.
– Będę czytać więcej książek.
– Nauczę się obcego języka.
– Zacznę odkładać pieniądze.
– Przestanę jeść słodycze.
Tak można wymieniać bez końca.

Gdy siadacie do listy noworocznych postanowień, to im dłużej ją spisujecie, tym dłuższa się robi. A im punktów na liście jest więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że niczego nie uda się zrealizować. Skoro już raz złamało się jeden z punktów i zjadło się czekoladę, to i ten jeden papieros nie zaszkodzi. Jak opuszczę jedne zajęcia fitness czy nie spotkam się z lektorem to świat się nie zawali. No fakt nie zawali się. O ile złamaliśmy dane sobie słowo tylko raz. Gdy zaczynamy się wykręcać od jednego postanowienia, to od pozostałych też w końcu zaczniemy się wykręcać. 

Kto jest na tyle silny, by z dnia na dzień zmienić swoje życie i zacząć funkcjonować według 100 nowych zasad? Nikt? Może dlatego zamiast litanii punktów wypisywanych skrzętnie na kartce wybrać tylko trzy i je zrealizować? 

A Wy macie noworoczne postanowienia? Podzielcie się nimi w komentarzach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.