Maskotki nadal można przynosić do naszej redakcji!

Region

Przypominamy o akcji: „twój miś może zostać ratownikiem”, prowadzonej przez straż pożarną. Chodzi o zbiórkę maskotek, miśków, pluszaków, które później trafią w ręce dzieci biorących udział w niebezpiecznych zdarzeniach. – To naprawdę duże wsparcie psychiczne – podkreślają strażacy. Do akcji przyłączyliśmy się również i my.

Cel to zbiórka jak najwięszej liczby „misiów ratownisiów”. Każda maskotka będzie odpowiednia – duża i mała, miś lub żyrafa, słoń czy też małpa. Dla mieszkańców naszego regionu sprawa jest o tyle łatwa, że pluszaki można pozostawić w strażackich jednostkach w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim. A jeśli komuś nie podrodze to, miśki może przekazać także i do naszej redakcji przy ul. Niecałej 10/2 (Pruszków).

Ale o co tak naprawdę chodzi? Gdy w wypadkach, pożarach lub innych niebezpiecznych zdarzeniach poszkodowane są dzieci to, strażacy muszą otoczyć je opieką. Z pozoru zwykłe maskotki mogą zdziałać więcej niż komukolwiek się wydaje… Wręczenie dziecku „misia ratownisia”, czyli pluszowej zabawki podczas sytuacji stresogennej zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa i skutecznie odwraca uwagę od tego co dzieje się wokół.

– My jako strażacy od dawna już wozimy pluszaki, które doskonale spełniają swoje zadanie w przypadku przykrych sytuacji dotyczących dzieci. Zwracamy się z prośbą, by osoby, które gdzieś mają nawet używane i już zapomniane misie przynosiły je do naszych jednostek – podaje bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Naszych czytelników zachęcamy do przynoszenia pluszaków do naszej redakcji przy Niecałej 10/2 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00). „Przeszperajcie” strychy i szafy, wyczyśćcie znalezione misie lub kupcie nowe i przynieście do nas. A warto dodać, że do tej pory dotarło do nas już wiele maskotek! Serdecznie dziękujemy tym osobom, które znalazły chęci, by udzielić wsparcia innym. Bo jak już wspominaliśmy na początku pluszaki trafią do dzieci znajdujących się często w traumatycznych sytuacjach.

Zbiórkę prowadzimy do  28 stycznia. Oficjalne przekazanie maskotek od redakcji i czytelników nastąpi 31 stycznia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.