Martwy pies i podejrzane mięso w chińskim barze w Wólce Kosowskiej

Region

Wstrząsającego odkrycia dokonali inspektorzy Animal Rescue Poland w jednym z chińskich barów w Wólce Kosowskiej. Poza mięsem nieznanego pochodzenia odnaleziono martwego psa i drugiego, przetrzymywanego w skrajnie złych warunkach.

Do interwencji doszło w minioną sobotę. W chińskim barze w Wólce pojawiły się wszystkie możliwe służby: policja, powiatowy lekarz weterynarii, sanepid i inspektorzy z Animal Rescue Poland.

Co zastali na miejscu? – Za barem ujawniono zwłoki jednego psa. Obok niego w skandalicznych warunkach znajdował się żywy pies. Sunia została zabezpieczona przez naszych Inspektorów i przewieziona do do domu tymczasowego. Zwłoki drugiego psa tej samej rasy zostały zabrane przez nas na sekcję. Obecnie oczekujemy na wyniki m.in. patomorfologii – informują przedstawiciele Animal Rescue.

Sporo pracy na miejscu miał sanepid. Na miejscu znaleziono bowiem także znaczną ilość mięsa niewiadomego pochodzenia. Jego część trzymana była na… dachu. – Postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami przez obywateli Chin jest prowadzone przez miejscową Policję na nadzorowane przez Prokuraturę w Piasecznie. Ponadto swoje postępowania prowadzi Sanepid oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii z Piaseczna, który zabezpieczył próbki mięsa m.in. tego wiszącego na dachu baru. Całe ujawnione mięso po pobraniu prób do badań zostało zutylizowane – zaznaczają inspektorzy z Animal Rescue.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.