Martwe ptaki w Raszynie

Region

W niedzielny (14 października) wieczór w gminie Raszyn doszło do makabrycznego odkrycia. Ktoś otruł kilkadziesiąt ptaków.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Jaworowa w gminie Raszyn. Otrutych zostało kilkadziesiąt ptaków, część z nich udało się uratować. – Informacje otrzymaliśmy około godz. 17.00. Mieszkaniec wsi Jaworowa ujawnił na działce około 20 ptaków. Część z nich już nie żyła. Kolejne ptaki znaleziono w Falentach i parku w Raszynie – mówi nam podkom. Karolina Kańska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Na miejsce oprócz policjantów wezwano również ratowników z Animal Rescue Polska. – Po godzinie 20:00 Otrzymaliśmy zgłoszenie o spadających z drzew ptakach. W ciągu jednej chwili policja odnotowała zgłoszenia do kilku miejsc, gdzie w męczarniach umierały ptaki a następnie spadały z drzew – informują na swojej stronie.

Otrute zostały kawki i gawrony. Martwe i chore ptaki pojawiły się w rejonie lotniska Okecie na terenie gminy Raszyn. –  Pomocy weterynaryjnej 13 ptakom udzielił niezastąpiony Gabor Vet. Do zoo dowieźliśmy 10 żywych ptaków (9 gawronów i 1 kawkę). W zoo okazało się, że z kolejnej lokalizacji straż miejska dowiozła kilkanaście ptaków z takimi samymi objawami. Niestety 45 sztuk padło zanim dojechaliśmy na miejsce. Szukamy sprawcy. Nagroda 500 zł za wskazanie sprawcy czeka – zaznaczają ratownicy z Animal Rescue Polska.

Weterynarze w klinie pobrali próbki do badań toksykologicznych. Przeprowadzona zostanie również sekcja zwłok ptaków. – Od wyników badań zależy jaki czynności podejmiemy – zaznacza podkom. Kańka.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie w okolicy. Kilka dni temu w podobny sposób otruto ptaki na warszawskim Mokotowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.