Marszałek pozytywnie o trasie rowerowej

Region

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego pozytywnie odniósł się do petycji rowerzystów i poparł inicjatywę budowy ścieżki rowerowej z Grodziska Mazowieckiego do Żyrardowa.

Trasa rowerowa miałaby powstać wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 719, która biegnie m.in. przez powiaty: pruszkowski, grodziski i żyrardowski. Zazwyczaj panuje tam duże natężenie ruchu, a jezdnia nie wszędzie utrzymana jest w odpowiednim stanie technicznym. Powoduje to, że kierowcy mijają się z rowerzystami na centymetry co nie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Miłośnicy podróży na dwóch kółkach postanowili walczyć o swoje. W maju tego roku Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie zainicjowało akcję zbierania podpisów pod petycją w sprawie wybudowania wspomnianej trasy rowerowej.
 
7 września oficjalnie wysłano petycję do marszałka województwa mazowieckiego. Trzy miesiące później marszałek odesłał pismo zwrotne, w którym… pozytywnie odniósł się do inicjatywy. – Petycja Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie w sprawie budowy ścieżki w pasie drogi wojewódzkiej nr 719 zyskała pozytywną opinię Adama Struzika. Teraz wszystko w tej sprawie przekazano do realizacji samorządom w Grodzisku Mazowieckim i Jaktorowie. Dzięki społecznej inicjatywnie został poczyniony znaczny krok przybliżający rowerzystów do zwiększenia bezpieczeństwa jazdy, a pozostałych użytkowników drogi nr 719 do płynnego poruszania się szosą – wyjaśnia Tomasz Murzyn, prezes Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie.
 
Po tym etapie przyszedł czas na stworzenie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych łącznie z pozyskaniem terenu do realizacji zadania. Gmina Grodzisk Mazowiecki wraz z gminą Jaktorów przystąpiły do realizacji projektu „Rozwój sieci rowerowej na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego” w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) w zakres czego wchodzi trasa rowerowa wzdłuż drogi nr 719.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.