Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Region

Powiatowe jednostki policji z Pruszkowa i Grodziska korzystają z Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja ułatwiające identyfikację problemów i komunikację z mieszkańcami.

Prace nad Mapą trwały kilka miesięcy. Polegały na konsultacjach z mieszkańcami, debatach, zbieraniu informacji. Część uzyskanych danych została już wprowadzona do specjalnej aplikacji distępnej TU. Za jej pomocą możemy sprawdzić jakie zagrożenia wytypowano w naszej okolicy i nanieść własne uwagi.

– Na terenie powiatu grodziskiego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od lipca 2016 roku. W tym czasie internauci nanieśli na aplikacji 298 zgłoszeń. Najwięcej, bo 162 z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości jazdy na drogach. Na drugim miejscu były zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania (42), a na trzecim spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (31). Spośród 25 kategorii zagrożeń na weryfikowanej przez grodziskich policjantów mapie, oprócz wymienionych wyżej, zaznaczonych zostało także 13 innych rodzajów pojedynczych sytuacji, które zmniejszały poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Każde zgłoszenie było sprawdzone i zweryfikowane przez funkcjonariuszy – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – W 65 przypadkach policjanci potwierdzili istnienie zgłoszonych zagrożeń i podjęli stosowne działania w celu ich wyeliminowania. Wzmożonymi kontrolami zostały objęte m.in. odcinki dróg, na których dochodziło do popełniania wykroczeń, a wobec kierujących stosowane były przewidziane prawem środki karne – dodaje.

Podobnie jest w Pruszkowie. Najwięcej zgłoszeń dotyczy przypadków nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, kradzieży.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.