Mamy z Pruszkowa biegają i maszerują

Pruszków

W Pruszkowie narodziła się nowa inicjatywa skierowana do kobiet, które po urodzeniu dziecka chcą wrócić do formy. – Nie ma obawy, że ktoś nie da rady. Wyznaczoną trasę pokonujemy nie tylko biegiem, ale i marszem – podkreślają organizatorzy.

Nie ulega wątpliwości, że prowadzenie zdrowego trybu życia, stało się ostatnio bardzo modne. Uprawianie sportów, w tym biegania, jest jednym z kluczowych elementów utrzymania doskonałej sylwetki i właściwych funkcji organizmu. Jeszcze kilka lat temu, biegnąca osoba w centrum miasta, lawirująca między przechodniami była niecodziennym widokiem. Obecnie, każdego dnia ulice miast przemierza wielu biegaczy.

W samym Pruszkowie utworzyło się już wiele grup zwolenników biegania. Teraz dołączyła kolejna – „Mamy-Biegamy”. Pruszkowskie mamy postanowiły zebrać się razem i walczyć o poprawę sylwetek swoich ciał. Ale jak to wszystko się zaczęło? – To akcja prowadzona w kilkunastu miastach Polski przez mamę mieszkającą w Poznaniu, Anetę Frąckowiak. Pomysł na założenie grupy biegowej zrodził się w głowie Anety jakieś pół roku po tym, jak urodziła córeczkę. Wracała wówczas po dłuższej przerwie do biegania, szukała miejsca dla siebie i towarzystwa – wyjaśnia Marta Moszczyńska, jedna z organizatorek.

A potem grupa zaczęła żyć własnym życiem… – Inicjatywa zaczęła rozszerzać się na inne miasta, kolejne mamy nabierały wiary w to, że również one są w stanie zmienić coś w swoim życiu, wprowadzić do niego nieco aktywności i odnaleźć swoją pasję.  Dzięki zaangażowaniu pruszkowskich mam, biegać można również w naszej okolicy – podkreśla Moszczyńska.

Po urodzeniu dziecka trudno jest się zebrać. Grupa mam powstała po to, aby kobiety mogły się nawzajem wspierać. Tutaj każda ma szansę. – Zapraszamy wszystkie panie, które chciałyby zacząć swoją przygodę z bieganiem. Nie ma obawy, że ktoś nie da rady. Dystans do pokonania to zaledwie 3-4 km, w dodatku nie samym biegiem, ale część tej trasy pokonania będzie marszem. Udział jest oczywiście bezpłatny – zaznacza Moszczyńska. – Dobrze jest znaleźć grupę motywacyjną, najlepiej mamy, które również wracają do aktywności fizycznej po dłuższej przerwie – dodaje.

Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.30 na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Gomulińskiego 4 w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.