Mammobus w regionie

Region

Kobiety nie muszą już biegać od szpitala do szpitala, by wykonać mammografię. Teraz specjalistyczny sprzęt przyjeżdża prawie pod ich dom. Wszystko dzięki mammobusowi. Niebawem bezpłatne badania będzie można wykonać w Żabiej Woli i Raszynie.

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Drastyczny wzrost zachorowań występuje w przedziale wiekowym od 50 do 69 lat. Częściej zdarza się to u tych kobiet, które przeszły już menopauzę. Jednak z rakiem można wygrać. Ważny jest tu czas. Im wcześniej zmiany zostaną wykryte tym łatwiej i skuteczniej można je leczyć.

Kiedy warto zastanowić się nad przeprowadzeniem badania? Należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Wśród nich znajdują się m.in.: rak piersi wśród innych członków rodziny, wczesna pierwsza miesiączka przed 12. rokiem życia, późna menopauza po 55 roku życia, oraz urodzenie dziecka po 35 roku życia.

Mieszkanki Żabiej Woli i Raszyna oraz okolicznych miejscowości będą mogły poddać się badaniu mammografem. Akcja obejmuje nie tylko kobiety w wieku 50-69 lat, którym raz na dwa lata przysługuje bezpłatne badanie bez skierowania.

Harmonogram postoju mammobusów:
11 lipca, ul. Główna 5 w Żabiej Woli, w godzinach 9.00-16.00 (Lux Med)
15 lipca, ul. Poniatowskiego 18a w Raszynie, w godzinach 9.00-17.00 (NZOZ Medica)

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.