Mammobus pojawi się przy Pałacu Ślubów

Pruszków

Mieszkanki Pruszkowa w wieku od 50 do 69 lat będą miały kolejną okazję do wykonania bezpłatnej mammografii. Badanie trwa zaledwie kilka minut, a pacjentki, do których skierowany jest profilaktyczny program wczesnego wykrywania raka piersi nie muszą mieć na nią skierowania ani specjalnego zaproszenia.

Z bezpłatnego badania w ramach finansowanego przez NFZ populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi mogą skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat lub otrzymały w ramach programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach.

A warto podkreślić,że rak piersi jest najczęściej występujących nowotworem u kobiet. Niestety głównym powodem, przez który wiele kobiet umiera z powodu choroby nowotworowej, to późne jej wykrycie. Dlatego NFZ stworzyło bezpłatną możliwość skorzystania z odpowiednich badań profilaktycznych. Największym ryzykiem zachorowań obarczone są właśnie kobiety w wieku 50-69 lat. Mammografię wystarczy wykonać raz na dwa lata. 

Tym razem mammobus pojawi się 6 listopada w Pruszkowie na placu Jana Pawła II, w godz. 9-17. 

Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.nfz.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.