Małżeństwa na medal

Brwinów

Burmistrz Brwinowa wręczył medale za ponad 50 lat pożycia małżeńskiego. Otrzymało je aż dziesięć par!

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest nagrodą dla osób, które razem przeżyły 50 lat w jednym związku. Wyróżnienie to nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Sam medal jest w kształcie sześciopromiennej, srebrzonek, oksydowanej gwiazdy. Na awersie umieszczone są dwie srebrzone róże, natomiast na odwrotnej stronie znajduje się monogram RP i napis: „ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE”.

Uroczystość wręczenia medali w gminie Brwinów odbyła się 25 listopada. – Burmistrz Arkadiusz Kosiński złożył gratulacje i życzenia, by nadchodzące dni, miesiące, lata upływały im w spokoju, w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków – we wspólnej miłości, przyjaźni i zaufaniu – a zdrowie jak najdłużej dopisywało – napisano na stronie internetowej Brwinowa.

Następnie jubilaci otrzymali kwiaty i kosze słodyczy. Nie zabrakło tortu i krótkiego koncertu skrzypcowego. Całe to wydarzenie długoletnie pary świętowały w gronie rodzinnym i najbliższych przyjaciół.

Małżeństwo o najdłuższym stażu wypracowali Józefa i Michał Nocieniowe. Związek małżeński zawarli w 1948 roku, czyli 68 lat temu! Również Helena i Karol Sokołowcy mogą pochwalić się wcale nie gorszym wynikiem, bowiem są razem od 60 lat. Pozostałe pary pobrały się w latach 1965-1966.

Ponad 50 lat razem świętowali: Józefa i Michał Nowocieniowie, Helena i Karol Sokołowscy, Irena i Zbigniew Marczakiewiczowie, Janina i Bolesław Margasowie, Anna i Zdzisław Iwanowscy, Katarzyna i Zbigniew Matuszewscy, Romana i Jan Szymczakowie, Krystyna i Józef Burzcowie, Lilia i Ryszard Galkowie, Maria i Zbigniew Ziemscy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.