Mały Ernest potrzebuje pomocy

Milanówek

Rodzice małego Ernesta Kuźnara z Milanówka proszą o wsparcie. Potrzebne są środki na operację dla chłopca.

Ernest ma 9 miesięcy. Chłopczyk urodził się z niedorozwojem palców dłoni i stóp. Rodzice robią wszystko, aby ich syn uwolnił paluszki i chwycił słońce. Malec przeszedł wiele konsultacji w Polsce i teraz czeka na wyjazd do Hamburga, gdzie 1 lutego 2016 roku zostanie przebadany przez lekarzy.

Ernest jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”. Na tę chwilę trudno określić, ile zabiegów czeka malca. Dlatego też rodzice Ernesta proszą o wsparcie. W grodziskich i milanowskich szkołach prowadzone są zbiórki starych telefonów. Każdy, kto ma w domu niepotrzebny telefon może oddać go w określonym miejscu i pomóc Ernestowi. Zbiórka prowadzona jest również w przychodni MATVITA w Grodzisku Mazowiecki, zakładzie fotogrficznym MJA przy ul. Piłsudskiego 30 w Milanówku, Ośrodku Pomocy Społecznej w Milanówku przy ul. Fiderkiewicza 41, milanowskiej Bibliotece Publicznej czy też Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie.

Ernest jest pogodny i dzielny. W pomoc malcowi zaangażowało się już wiele osób. Wszyscy chcą, aby Ernest chwycił słońce. – Chodzimy 3 razy w tygodniu na rehabilitację. Erni jest dzielny i wytrwały. Nawet nie przypuszczaliśmy, że będzie tak cierpliwy – piszą rodzice na facebook’owym profilu chłopca.

Podróż do Niemiec może okazać się krokiem do przodu. Dlatego konieczne jest wsparcie dla Ernesta. Rodzice liczą, że operację chłopca przeprowadzi wybitny specjalista prof. Mario Igor Rossello, który operował Roberta Kubicę.

Każdy może oddać stary telefon, aby pomóc Ernestowi. Fundacja „Zdążyć z Pomocą” prowadzi również konto chłopca. Darczyńcy mogą dokonywać wpłat na numer konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615. W tytule przelewu należy wpisać: 27226 Kuźnar Ernest darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.