Malutki Konrad walczy z glejakiem

Region

Konrad ma zaledwie kilka miesięcy, a już przyszło mu się mierzyć z przeciwnościami losu. Chłopiec walczy z glejakiem.

Chłopczyk przyszedł na świat 13 lipca tego roku. Wszyscy zgodnie twierdzili, że piątek trzynastego w jego przypadku będzie szczęśliwą datą. Niestety…

Konrad po miesiącu trafił do Centrum Zdrowia Dziecka. Zapalenie płuc, wymioty, brak przyrostu masy ciała. Ani rodzice, ani lekarze nie widzieli co się dzieje. Po szeregu badań udało się postawić diagnozę – guz mózgu o średnicy 2 cm umiejscowiony w pniu mózgu.

Pod koniec sierpnia chłopiec przeszedł trwającą pięć godzin operację. – Po prawie pięciu godzinach oczekiwania pod salą operacyjną usłyszałam najpiękniejsze słowa: operacja się udała, usunięto 80 proc. guza. Jeszcze tego samego dnia Konrad obudził się, zaczął sam oddychać i ruszać rękami i nogami informuje mama Konrada. – Niestety radość nie trwała długo. U Konrada wystąpił obrzęk mózgu i zespół opuszkowy. Mój syn przez kilka dni był w śpiączce, miał sparaliżowaną połowę twarzy, nie poruszał oczami, nie przełykał, miał przykurcz całego ciała. Na szczęście stopniowo jego stan zaczął się poprawiać. Po 13 tygodniach pobytu w szpitalu Konrad mógł w końcu wrócić do domu – dodaje.

Guz, który pojawił się u Konrada to glejak o podwyższonym stopniu złośliwości. Chłopiec obecnie przechodzi chemioterapię i rehabilitację. – W tej chwili Konrad wymaga specjalistycznego sprzętu medycznego podczas pobytu w domu, jest karmiony przez sondę dożołądkową wysokokalorycznym preparatem, dzięki któremu nabiera sił do walki z chorobą. Ponadto potrzebuje wielu materiałów opatrunkowych i leków. Wszystko to pociąga za sobą bardzo wysokie koszty. Niestety moje oszczędności i możliwości finansowe topnieją w bardzo szybkim tempie. Już dziś wiem, że w najbliższym roku koszty związane z leczeniem i rehabilitacją Konrada wyniosą ok. 50 tys. zł. – zaznacza mama Konrada.

Szczegółowe informacje na temat Konrada można znaleźć tutaj.

Dziś każdy z nas może pomóc malutkiemu chłopcu.  Wystarczy przelew, nawet niewielkiej kwoty.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: „1972 pomoc dla Konrada Krakowiaka”

Aby przekazać 1 proc. podatku dla Konrada:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
oraz w rubryce Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1 proc. wpisać „1972 pomoc dla Konrada Krakowiaka”

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Malutki Konrad walczy z glejakiem”

  1. Adam pisze:

    Wpłacacie ludzie dobrej woli choć niewielkie kwoty. Daj mu zdrowie Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły