Malują mural na strażnicy OSP

Brwinów

Na odnowionej elewacji strażnicy OSP w Brwinowie od kilku dni wyłania się mural. – W sobotę będzie można go podziwiać w całej okazałości – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Projekt powstającego muralu został kilka miesięcy wybrany w konkursie. Zwycięską prace wykonał wówczas i teraz tworzy ją na elewacji strażnicy Piotr Topczyłko. – Siedmioosobowa Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili m.in. dwaj wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych, brwinowska artystka i dwaj druhowie Ochotnicza Straż Pożarna Brwinów spośród 14 nadesłanych prac jednogłośnie wybrała projekt muralu autorstwa Piotra Topczyłko – informował w sierpniu tego roku burmistrz Brwinowa.

Projekt robi wrażenie. Oprócz tarczy OSP Brwinów i daty za wieżyczce mural będzie przedstawiał wnętrze strażnicy. Patrząc na wstępne opracowanie można ulec złudzeniu, że mamy w tym miejscu do czynienia nie z malowidłem, a z fragmentem przeszkolonej ściany. Czy tak samo będzie, kiedy poznamy końcowy efekt? – W sobotę mural powinien być już gotowy, o ile oczywiście utrzyma się pogoda. W piątek i w sobotę nanoszony będzie właściwy mural – mówi nam Arkadiusz Kosiński.

Jak Wam się podoba?

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.