Mali olimpijczycy walczyli o medale

Nadarzyn

I Nadarzyńska Przedszkoliada okazała się świetnym pomysłem. Przedszkolaki walczyły o medale, a rodzice ściskali kciuki za swoje pociechy. Na stadionie przy ul. Żółwińskiej w Nadarzynie panowała wspaniała atmosfera.

12 czerwca 2016 roku na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków z gminy Nadarzyn. Dzieci w wieku 4-6 lat miały okazję z bliska poznać ideę Igrzysk Olimpijskich. Nie zabrakło ceremonii otwarcia, podczas której zapłonął olimpijski znicz, ekipy zaprezentowały się przed licznie zgromadzoną publicznością. Z pewnością przedszkolaki jeszcze długo będą opowiadały rodzicom i dziadkom o swoich przeżyciach. 

Młodzi sportowcy rywalizowali o medale w kilku dyscyplinach m.in. skoku w dal, biegach na 40 i 60 metrów czy rzucie piłką do kosza. Rodzice z bliska obserwowali zmagania swoich pociech i przeżywali starty dzieci, ale na ich twarzach widać było uśmiechy. Nie obyło się bez instrukcji oraz gorącego dopingu. Byli dumni, że maluchy tak znakomicie sobie radzą i wspaniale prezentują się przed tłumem kibiców. Niektórzy rodzice postanowili się wcielić w rolę sportowców. Ukradkiem próbowali swoich sił w poszczególnych dyscyplinach.

Organizatorzy przygotowali także inne atrakcje. Nie brakowało chętnych do spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Licznie oblegany był również dmuchany zamek. Zainteresowaniem nieco starszych cieszył się ustawiony na boisku samochód ciężarowy.

I Nadarzyńska Przedszkoliada pozwoliła poznać dzieciom smak igrzysk. –  Przede wszystkim chcieliśmy, żeby dzieciaki miały frajdę. Naszym celem było również zaszczepienie u nich ducha olimpizmu i miłości do sportu. Liczę, że część z nich niebawem trafi do naszych sekcji w klubach sportowych i będzie rozwijała sportową pasję – wyjaśnia Dariusz Zwoliński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.