Majowy weekend był spokojny

Region

Długi majowy weekend już za nami. Na terenie powiatu grodziskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, zaś w pruszkowskim odnotowano trzy takie zdarzenia. Więcej w artykule.

W tym roku majowy weekend był naprawdę długi. Rozpoczął się 28 kwietnia i dla jednych skończył się 3 maja, a dla innych dopiero 8 maja. Był to bardzo pracowity czas dla policjantów, którzy prowadzili wzmożone działania – przede wszystkim te o charakterze drogowym. 

Jak majówka minęła w powiecie grodziskim? – Na drogach powiatu w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku, a policjanci byli wzywani do 23 kolizji. W wyniku licznie przeprowadzanych kontroli trzeźwości kierujących, funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców aut i 5 rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Na terenie powiatu pruszkowskiego również było dość bezpiecznie. – Odnotowaliśmy 3 wypadki oraz 25 kolizji. Na szczęście nikt nie zginął, natomiast były 4 osoby ranne. Policjanci zatrzymali tylko jednego nietrzeźwego kierowcę – mówi st. asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy  Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.