Majowy długi weekend i policyjne kontrole

Region

26 maja rozpoczyna się kolejny długi weekend majowy, który potrwa do niedzieli. Pruszkowscy oraz grodziscy policjanci zapowiadają dodatkowe patrole policyjne, wzmożone kontrole prędkości, trzeźwości i nie tylko.

Funkcjonariusze zamierzają zadbać o bezpieczeństwo tych w drodze, a także tych, którzy zamierzają pozostać w domach. 26 maja o godz. 14.00 rozpoczną się policyjne działania „Bezpieczny Weekend” i zakończą wraz z ostatnim dniem długiego weekendu.

W tych dniach policyjna „drogówka” będzie sprawdzać stan techniczny pojazdów, liczbę przewożonych osób, zgodnie z tym co wpisano w dowód rejestracyjny. Ponadto mundurowi zwrócą uwagę na zapięte pasy i dziecięce foteliki. Ale to nie wszystko… – Policjanci będą badać kierujących, czy nie są pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Zgodnie z  przepisami kierowcy powinni zwrócić szczególna uwagę na prędkość z jaką poruszają się pod drogach, aby nie stracić prawa jazdy – mówi asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Podobne zadania będą wykonywali grodziscy policjanci. – W ramach działań „Bezpieczny Weekend” będziemy kontrolowali prędkość i sprawdzali trzeźwość kierowców na drogach wojewódzkich, trasie S8 oraz autostradzie A2. Natomiast 25 maja przez całą dobę prowadzimy działania alkohol i narkotyki – wyjaśnia asp. Monika Orlik z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Oznacza to, że na ulicach pojawi się więcej funkcjonariuszy – dodaje.

Ale nie tylko kierowcy zostali wzięci pod uwagę, piesi i rowerzyści również muszą mieć się na baczności. Policjanci sprawdzą czy rowery są wyposażone w odpowiednie oświetlenie. Warto również pamiętać o swoich miejscach zamieszkania. Przed wyjazdem warto zabezpieczyć mieszkania i domy aby zminimalizować ryzyko kradzieży.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.