Mają zezwolenie na tunel

Pruszków

Kolejny krok w kierunku budowy tunelu w ciągu ul. Działkowej i ul. Błońskiej w Pruszkowie. Miasto uzyskało zezwolenie na realizację inwestycji.

O sprawie mówi się od kilku lat. Powstanie tunelu ma fundamentalne znaczenie dla komunikacji drogowej w Pruszkowie. Okazuje się, że dwie przeprawy: wiadukt nad torami PKP w ciągu ul. Poznańskiej oraz przejazd kolejowy wzdłuż ul. Przejazdowej to obecnie zbyt mało. 

W związku z planowanym remontem linii podmiejskiej sprawa nabrała kształtów. Blisko rok temu PKP Polskie Linii Kolejowe zaakceptowały koncepcję tunelu pod torami w ciągu ulic Błońskiej i Działkowej. Zadaniem miasta było przygotowanie dokumentacji projektowej, zaś za budowę przeprawy odpowiadają już kolejarze.

Uzyskanie decyzji ZRID jest ważnym punktem na drodze do realizacji zadania. Niezbędne dokumenty zostały już przekazane do inwestora. Co dalej? PKP prowadzi obecnie procedurę związaną z wyłonieniem wykonawcy prac. Planowany termin podpisania umowy to marzec 2017 roku.

Mieszkańcy Pruszkowa z niecierpliwością czekają na tunel. Dzięki niemu możliwe będzie odkorkowanie centrum miasta. Finał inwestycji przewidziano na koniec 2018 roku. Warto podkreślić, że w związku z budową tunelu w ciągu ulic Błońskiej i Działkowej wybudowane zostanie przedłużenie ul. Bryły, a także drogi dojazdowe do posesji po obu stronach torów. Planowane jest także wykonane chodnika dla pieszych oraz ścieżki rowerowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.