Mają na swoim koncie wiele włamań i kradzieży

Brwinów

Telefony komórkowe, sprzęt elektryczny i gospodarczy – padły łupem 36-latka i 39-latka z Brwinowa. Obaj wpadli po włamaniu do jednej z firm, ale to był dopiero początek ich kłopotów z prawem. Za inne włamania zatrzymano też 24-latkę, działającą wspólnie z mężczyznami.

Do włamania do firmy znajdującej się na terenie Brwinowa doszło na początku września. Nieznani sprawcy ukradli: telefony komórkowe, karty telefoniczne, sprzęt gospodarczy i elektryczny. Co ciekawe jeszcze tego samego dnia policjanci ujawnili na posesji obok volkswagena, którego skradziono w Warszawie. A co znajdowało się w jego wnętrzu? Dokumenty dwóch osób…

– Całą sprawą zajęli się brwinowscy kryminalni, którzy wytypowali, a następnie zatrzymali cztery osoby, w tym jedną kobietę. Ustalili, że dwóch mężczyzn 39-latek i 36-latek wspólnie włamali się do firmy, a w pobliżu firmy pozostawili skradzionego volkswagena – wyjaśnia podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Policjanci podczas przeszukania miejsc zamieszkania u zatrzymanych ujawnili i zabezpieczyli między innymi pocięte i przygotowane do transportu elementy skradzionego na terenie Brwinowa samochodu marki suzuki, radia samochodowe, elektronarzędzia, a także środki odurzające – informuje policjantka.

Jakby tego było mało kryminalni ustalili, że 36-latek wspólnie z zatrzymaną kobietą dokonali kilku włamań do aut i budynków gospodarczych na terenie Warszawy i Grodziska Mazowieckiego. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty. – 36-latek usłyszał siedem zarzutów kradzieży z włamaniem, paserstwa i posiadania środków odurzających. Drugiemu z zatrzymanych, 39-latkowi, przedstawiono trzy zarzuty. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Zatrzymana 24-latka usłyszała trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznała. Natomiast trzeci zatrzymany mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony. – podaje podkom. Karolina Kańka.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.