Magazyn podrabianych perfum pod Nadarzynem

Nadarzyn

Znajdowało się w nim niemal 9 tys. sztuk podrabianych perfum. Dodatkowo, policjanci znaleźli 7 gramów białego proszku, sprzęt elektroniczny i gotówkę.

W akcję zaangażowani byli funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku oraz wołomińscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Wspólnie ustalili, że na jednej z prywatnych posesji blisko Nadarzyna znajduje się magazyn podrabianych perfum. Mundurowi weszli do budynku i zatrzymali dwie osoby narodowości białoruskiej.

– Na terenie kontrolowanej posesji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli prawie 9 tys. sztuk kosmetyków bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi znanych, światowych firm z branży perfumeryjnej. Gdyby to były oryginalne produkty ich wartość rynkowa wynosiłaby co najmniej 1 milion 300 tys. złotych – wyjaśnia Komenda Stołeczna Policji.

I jak już napisaliśmy w zajawce, funkcjonariusze znaleźli w budynku również sprzęt elektroniczny, pieniądze i 7 gramów białego proszku, który trafi do badań laboratoryjnych pod kątem obecności substancji odurzających.

Dwoje zatrzymanych trafiło do policyjnej celi, usłyszeli już zarzuty z ustawy o prawo własności przemysłowej dotyczące wprowadzenia do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Postanowieniem Prokuratory Rejonowej w Pruszkowie kobieta i mężczyzna zostali objęci policyjnymi dozorami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.