Maćkołajki, czyli Mikołajki w szczytnym celu

Pruszków

Już jutro w pruszkowskim Parku Potulickich odbędzie się wyjątkowa impreza, czyli Maćkołajki. A dokładniej spacer z kijami nordic walking połączony ze zbiórką na rzecz chorego Maćka.

Wraz z Krzysztofem Człapskim, mistrzem Polski w nordic walking zapraszamy do Pruszkowa na Mikołajkowy Marsz Nordic Walking „Maćkołajki”, który odbędzie się w Parku Potulickich, przy dawnym barze Przystań. W programie m.in. marsz nordic walking na dystansie ok. 5 km połączony z zabawą, pogoń za Mikołajem (na zwycięzcę czeka nagroda) — czytamy w zaproszeniu.

W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka funduszy na rzecz Maćka. Chłopiec urodził się jako wcześniak, po dwóch wylewach do ośrodkowego układu nerwowego. Zdiagnozowano u niego chorobę genetyczną, miopatię centronuklearną, niedorozwój mięśni. To schorzenie, które dotyka głównie chłopców. Cierpi również na niedomykalność powiek i uszkodzenie rogówek w obu gałkach ocznych oraz padaczkę. Nie chodzi samodzielnie, porusza się na wózku inwalidzkim.

Na rzecz Maćka będzie można w sobotę przekazać plastikowe nakrętki. Będzie można też przekazać dowolny datek, a w nagrodę posilić się grochówką.

Początek o godz.13.00 w Parku Potulickich. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.