Łopuszańska: węzeł to tylko początek utrudnień

Region

Budowa węzła na skrzyżowaniu al. Jerozolimskich i ulicy Łopuszańskiej to dopiero początek utrudnień na obrzeżach stolicy. Od środy zamknięty jest również wiadukt nad al. Krakowską. Prace remontowe spowodowały ogromne nasilenie korków. Drogowcy zapowiadają, że to dopiero początek remontów.

W przyszłym roku Zarząd Dróg Miejskich planuje wyremontować kolejne dwa wiadukty: na ulicy Łopuszańskiej nad stacją WKD Raków oraz wiadukt na ulicy Sasanki nad Żwirki i Wigury. Adam Sobieraj, rzecznik ZDM podkreśla, że wiadukty nie zostaną zamknięte jednocześnie. Takie rozwiązanie spowodowałoby paraliż drogowy.

Jednak to nie koniec utrudnień. Drogowcy nie zapomnieli o wiadukcie nad PKP Służewiec. Tu jednak nie ma mowy o remoncie czy przebudowie. Wiadukt ma zostać całkowicie rozebrany i postawiony od nowa. Prace nadzorowane będą jednak nie przez ZDM a przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem budowanej Trasy N-S.

Wszystkie cztery wiadukty zostały zbudowane w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Wszystkie cztery maja ten sam defekt. Wykonawca zastosował izolacje natryskową poliuretanową, która nie związała się odpowiednio z podłożem. W wyniku tej fuszerki jezdnie „zsuwają się „ z wiaduktów tworząc dziury i pęknięcia.

Zgranie wszystkich prac remontowych na jednym odcinku będzie dość trudne. Obecnie budowany jest węzeł na skrzyżowaniu Łopuszańskiej i al. Jerozolimskich. Od środy zamknięto również wiadukt nad al. Krakowską. Kierowcy stoją obecnie w ogromnych korkach. Planowane na przyszły rok remonty wiaduktów spowodują podobne utrudnienia, które wystawią cierpliwość kierowców na ciężką próbę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.