Lokale komunalne do remontu

Milanówek

Władze Milanówka zabierają się za odświeżenie lokali komunalnych, które mają wejść do nowego zasobu mieszkaniowego. Do kogo trafią?

Największe zmiany zaplanowano w budynku przy ul. Wojska Polskiego 85, gdzie modernizacja czeka cztery mieszkania. Chodzi o lokale z numerami 3, 5, 6 i 8. Przebudowany zostanie też lokal usługowy pod tym adresem, a cały budynek zostanie ocieplony.

Zakres prac jest bardzo duży, obejmuje m.in. skucie zawilgoconych tynków, osuszenie i odgrzybienie ścian, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, remont podłogi i łazienek, montaż stolarki okiennej, naprawę posadzek pod schodami, rozbiórkę ścianek działowych i ustawienie nowych. Przed wejściem pojawi się pochylnia dla wózków. Poza ociepleniem wyremontowany zostanie dach budynku.
 
Budowlańcy „wezmą” się także za poddasze przy ul. Piłsudskiego 9. Wykonany zostanie remont dachu, a powierzchnia będzie dostosowana do potrzeb mieszkalnych.

Po remoncie lokale trafią do najbardziej potrzebujących rodzin, w tym poszkodowanych w pożarze wilii Jolancin, do którego doszło w marcu. – Mamy sporo osób oczekujących, a te domy nadają się do tego, aby je wyremontować. Mieszkania dostaną w większości osoby, które ucierpiały w pożarze  – mówi Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Miasto na wykonanie prac otrzymało dofinansowanie. – To dotacja z Banku Gospodarki Komunalnej w wysokości 30 proc. kosztów – wyjaśnia Kwiatkowska.

Obecnie twa poszukiwanie firmy, która przeprowadzi remont. Termin składania ofert w przetargu mija 21 lipca. Jeśli cała procedura przebiegnie pomyślnie i uda się wyłonić zwycięzcę postępowania, to prace powinny zakończyć się do połowy listopada tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.