Lokal użytkowy. Czym się kierować przy wyborze?

Art. Sponsorowany

Ostatnie lata zapisały się w historii polskich przedsiębiorstw jako udane. Jak wynika z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, nie słabnie biznesowe zacięcie Polaków. Rokrocznie na rynku pojawiają się nowe firmy, które mają też coraz większy udział w budowie dobrobytu społecznego. Wszystkie te działalności – żeby wciąż rosnąć w siłę – potrzebują zaplecza finansowego, solidnych pracowników i idealnego lokalu użytkowego. Ale jak go znaleźć? Na co zwrócić uwagę przy wyborze siedziby?

Dobre położenie

Typ siedziby należy dopasować do branży, rodzaju firmy i pomysłów na rozwój. Zanim podejmiemy decyzję o wynajmie lub zakupie nieruchomości, musimy poważnie przemyśleć za i przeciw i upewnić się, że dana lokalizacja ma te cechy, których od niej oczekujemy i których potrzebuje nasz interes. Należy pamiętać, że to ten czynnik często decyduje o sukcesie. Jest jednak kilka cech, które będą pracować na naszą korzyść niezależnie od tego, czym się zajmujemy.

Bardzo ważne jest położenie budynku na mapie miasta. Lokale użytkowe w Warszawie powinny znajdować się w dzielnicach biznesowych, miejscach dobrze skomunikowanych, położonych blisko metra. Tak, by z łatwością docierali do nich wszyscy pracownicy i, co najważniejsze, potencjalni klienci. Taką przestrzenią jest, m.in. osiedle 19. Dzielnica, które ma w swojej ofercie atrakcyjne lokale usługowe (szczegóły tutaj). Kompleks mieści się w sercu nowego centrum biznesowego stolicy – na warszawskiej Woli.

Potencjalni klienci

Zanim podpiszemy umowę zakupu, zastanówmy się nad potencjałem miejsca, w które chcemy zainwestować. Jeśli prowadzimy firmę usługową lub handlową, musimy mieć pewność, że trafimy w punkt, w którym nasz zakład znajdzie swoich odbiorców. Najlepiej celować w świeże osiedla, na których znajdzie się jeszcze dużo powierzchni na kolejne działalności.

19.Dzielnica to największe otwarte osiedle w centrum Warszawy. A to niesie za sobą sporo zalet. Docelowo 10 budynków, ok. 1700 mieszkań, 4000 mieszkańców, ponad 200 zewnętrznych miejsc postojowych. Wszystko to sprawia, że sklep, apteka, piekarnia, fryzjer czy gabinet kosmetyczny mogą liczyć na naprawdę spory ruch. Rozsądnie ulokowana firma to połowa sukcesu. Stawiajmy więc na punkty, w których będzie nas świetnie widać i do których bez problemu trafią wszyscy chętni.

Dopasowanie

Różnorodne lokale użytkowe Warszawa oferuje wszystkim tym, którzy marzą o staniu się swoim własnym szefem. Tutaj każdy ma szansę na rozwój i wymarzoną pracę. Jeśli jednak planujemy otworzyć swój biznes, musimy wiedzieć, czego dokładnie będzie nam trzeba. Branży gastronomicznej przydadzą się przestronne lokale z ogródkami, których instalacje będą dopasowane do specyficznych potrzeb takiej działalności. Właściciele sklepów docenią przeszklone, imponujące witryny, które ułatwią eksponowanie towaru, a ci oferujący różnej maści usługi, pokochają miejsca położone w dobrze skomunikowanych, nowoczesnych, często odwiedzanych punktach. Wszystko to znajdziemy w 19. Dzielnicy. A do tego charakterystyczną, nagradzaną architekturę i tysiące potencjalnych klientów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.