Lodowisko wkrótce ruszy

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa z niecierpliwością oczekują na uruchomienie lodowiska przy ul. Gomulińskiego. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Pojawiły się wystarczająco niskie temperatury i jest szansa, że pierwsi łyżwiarze będą mogli korzystać z obiektu za kilka dni.

Szkielet lodowiska pojawił się już kilkanaście dni temu. Brakowało tylko… lodowej tafli. Tej jednak nie można było położyć ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, czyli zbyt wysoką temperaturę powietrza. Od kilku dni mamy ochłodzenie i pojawiła się nadzieja, że obiekt w końcu zostanie udostępniony mieszkańcom.

Prace trwają. – Lodowisko powinno zostać uruchomione do 3 stycznia. Wczoraj (29 grudnia-przyp. red.) rozpoczęło się napuszczanie wody, która musi ulec zamrożeniu. Następnie odbędą się próby polegające na sprawdzeniu czy maszyna do czyszczenia nie uszkodzi tafli. Do niedzieli lodowisko powinno już działać, o ile planów nie pokrzyżuje pogoda i ocieplenie. Idealnie byłoby, gdyby chociaż przez trzy dni utrzymała się temperatura poniżej 0 stopni Celsjusza – mówi Małgorzata Kucharska, naczelnik wydziału edukacji i sportu Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, lodowisko może ruszyć wcześniej, czyli nawet 1 stycznia. Komunikat o jego otwarciu zostanie zamieszczony na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Przypominamy jednocześnie, że na miejscu nie ma mozliwości wypożyczenia łyżew.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.