Lodowisko też w Brwinowie

Brwinów

Tak jak w ubiegłym roku, również i w tym na terenie Brwinowa pojawi się lodowisko. Tafla rozstanie rozstawiona na terenie przy ul. Piłsudskiego. Jak zapowiadają włodarze start już w Mikołajki!

Podczas poprzedniego sezonu zimowego lodowisko w Brwinowie cieszyło się ogromną popularnością i zapowiada się, że w tym roku nie będzie inaczej. – Plan jest taki, żeby najpóźniej lodowisko zostało uruchomione 6 grudnia. Zobaczymy też jaka będzie pogoda, ponieważ jeżeli będzie za ciepło, powyżej 10 stopni Celsjusza to niestety, ale nie da się schłodzić lodowiska – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Zasady funkcjonowania ślizgawki będą takie same jak w ubiegłym roku – dodaje.

Lodowisko będzie bezpłatne dla wszystkich. Dodatkowo pojawi się możliwość wypożyczenia łyżew – 120 sztuk łyżew dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz 20 kasków dla dzieci – za niewielką kwotę, bo cena wypożyczenia wyniesie symboliczną złotówkę (obejmuje także wypożyczenie kasku). Nie zabraknie oczywiście miejsca do zmiany obuwia na łyżwy, pojawi się metalowa lub drewniana wiata z ławkami i wieszakami. Dostępne będą też chodziki do nauki jazdy na łyżwach.

Firma obsługująca lodowisko będzie musiała zadbać o pielęgnację i konserwację tafli lodowiska przy pomocy tzw. rolby. Serwisowanie lodowiska będzie odbywało się przynajmniej dwa razy dzienni w godz. 7-8 i 14-15. Oprócz tego lodowisko zostanie oświetlone, a czas umili muzyka „płynąca” z głośników. Warto też wiedzieć, że jeżeli będzie zbyt dużo chętnych osób do jazdy w tym samym czasie, to zostaną wprowadzone ograniczenia czasowe tak, by każdy mógł skorzystać z obiektu.

Lodowisko ma zostać w Brwinowie do lutego przyszłego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.