Lodowisko także w Pruszkowie

Pruszków

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na łyżwach. Tej zimy lodowisko zostanie uruchomione również w Pruszkowie. Pozostaje tylko pytanie, kiedy będzie można z niego korzystać?

No to proszę jeszcze sprawdzić gdzie w Pruszkowie będzie tej zimy lodowisko, bo bukmacherzy obstawiają że nie będzie. W Pruszkowie będzie lodowisko, jak zima „zaskoczy drogowców”. W Pruszkowie będzie na Potuliku, jak konkretny mróz chwyci. – to komentarze jakie pojawiły się pod materiałem dotyczącym planów uruchomienia lodowiska w Grodzisku Mazowieckim.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy Pruszkowa również mogą liczyć na stworzenie miejsca do ślizgania. Okazuje się, że tak – Lodowisko podobnie jak w ubiegłych latach będzie na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportu. Termin jego udostępnienia zależy od warunków pogodowych. Do przygotowania tafli potrzebujemy trzech mroźnych dni, kiedy temperatura spadnie poniżej –3 stopni Celsjusza – mówi nam Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie.

Kiedy pruszkowskie lodowisko zacznie funkcjonować, tego jeszcze nie wiadomo. – Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy mogli korzystać z lodowiska już w połowie grudnia. Ale jesteśmy w tym przypadku uzależnieni od pogody – dodaje Bukowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.