Lodowisko działa, choć pogoda nie sprzyja

Piastów

Otwarcie lodowiska w Piastowie we wtorek, 2 lutego, budziło wiele wątpliwości. Dodatnia temperatura stawiała pod znakiem zapytania jego los. Mimo wszystko lodowisko funkcjonuje i cieszy się zainteresowaniem.

Lodowisko zlokalizowane jest na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Al. Tysiąclecia 1. Otwarcie nastąpiło na początku ferii, co zapewne ucieszyło dzieci i młodzież. Jednak niektórzy zadawali sobie pytania o zasadność takiego kroku. Dodatnia temperatura, dodatkowo opady deszczu potęgowały wątpliwości, czy lodowisko przetrwa.

Okazuje się, że w Piastowie poradzili sobie z warunkami atmosferycznymi. Lodowisko ma się dobrze. – Można przyjść, wziąć łyżwy i spokojnie jeździć. Lodowisko funkcjonuje normalnie. Tafla jest ekstra. Między 15.00 a 16.00 wykonujemy prace kosmetyczne. Z kolei po 22.00 uzupełniamy ubytki, wpuszczamy około 2 cm wody i mrozimy – wyjaśnia Jerzy Derlatka, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie.

Nie trzeba mieć ze sobą łyżew. Można je wypożyczyć na miejscu. Za godzinę i piętnaście minut użytkowania zapłacimy 5 zł. Do 15.00 dzieci i młodzież mogą korzystać z lodowiska za darmo. Od 16.00 wejście na taflę kosztuje 2 zł, w przypadku osób dorosłych o 2 zł więcej.

Chętnych nie brakuje. Jazda na łyżwach dla wielu osób to przyjemność i okazja do spędzenia czasu ze znajomymi. Z lodowiska będzie można korzystać również w marcu.  – W czwartek rano ślizgało się kilka osób. Im później tym więcej osób się pojawia. Przez całą środę zanotowaliśmy 120 amatorów jazdy na łyżwach. Lodowisko będzie czynne do 13 marca. Wiem, że po feriach dzieci ze szkół będą nas odwiedzać w ramach zajęć z wychowania fizycznego. Mamy 60 par zupełnie nowych łyżew, z których można korzystać. Myślimy również o postawieniu lodowiska na stałe, jednak to melodia przyszłości i decyzja w tej sprawie należy do burmistrza – mówi Derlatka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.