Lodowisko cieszy się popularnością

Milanówek

W połowie stycznia Milanówek dołączył do grona miast, którym udało się w tym sezonie uruchomić lodowisko. Popularność tej zimowej atrakcji przerosła oczekiwania władz miasta-ogrodu.

Talfla na terenie miejskiej pływalni przy ul. Sportowej działa od nieco ponad trzech tygodni. Tylko w styczniu ze ślizgawki skorzystało ponad 2,8 tys. osób. Lodowisko cieszy się więc sporym zainteresowaniem. – Lodowisko ma się dobrze, jeżdzący są zadowoleni i już mnie pytają czy w przyszłym roku też będzie – mówi Wiesława Kwiatkowska, bumistrz Milanówka. – Jeśli nic się nie zmieni, to nie będę mieć wyjścia tylko zaspokoić te oczekiwania mieszkańców, bo rzeczywiście frekwencja przeszła nawet moje oczekiwania – dodaje.

Duże zainteresowanie lodowiskiem to dla włądz miasta także sygnał, że teren przy ul. Sportowej może być bardzo atrakcyjny. – Przygotowując się do dużej inwestycji, czyli zagospodarowania terenu miejskiego kąpieliska zależało mi na tym, aby sprawdzić czy te teren ma potencjał, czy ludzie będą z niego korzystać i lodowisko jest odpowiedzią „tak” – wyjaśnia Wiesława Kwiatkowska.

Na popularność milanowskiej ślizgawki nie wpłynęły relatywnie wysokie opłaty za wstęp. Za bilet ulgowy zapłacimy 5 zł (6 zł dla dzieci spoza Milanówka), za normalny 7 zł (9 zł dla mieszkańców innych miejscowości). Dla porównania w sąsiednim Brwinowie z lodowiska można korzystać za darmo.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.