Lodowiska nie ulegają pogodzie

Region

W naszym regionie lodowiska nie dają za wygraną i choć pogodnie ostatnio nie sprzyja to działają pełną parą.

W tym roku miłośnicy łyżwiarstwa mieli w czym wybierać. Lodowiska pojawiły się w pięciu miastach: Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim, Piastowie, Milanówku oraz Michałowicach. Niemal wszystkie tafle bronią się przed niezbyt sprzyjającymi warunkami pogodowymi jakie panują od kilku dni. A jak wiadomo, opady atmosferyczne oraz coraz wyższe temperatury utrudniają utrzymanie lodowiska we właściwym stanie technicznym.

Jedynym takim obiektem, który się „poddał”  jest ten w Milanówku. Niestety dodatnie temperatury skutecznie roztopiły taflę lodu. – Nasze lodowisko nie jest rozkładane, a wylewane. Brak mrozów sprawia, że nie ma możliwości utrzymania go w odpowiednim stanie – wyjaśnia Daria Gągała z Urzędu Miasta w Milanówku. – W tym roku prawdopodobnie nie będzie możliwości ponownego uruchomienia tafli – dodaje.

W pozostałych miastach zabawa trwa w najlepsze. Ale trzeba się spieszyć, bo to już niemalże ostatnie chwile aby poślizgać się na lodzie. Najdłużej lodowiska będą czynne do połowy marca. Zarządcy obiektów zgodnie twierdzą, że obecne warunki pogodowe nie należą do najgorszych. Najbardziej uciążliwe są opady deszczu czy śniegu. Jednak prawdziwy problem zacznie się wtedy gdy temperatury zaczną zbliżać się do 15 stopni Celsjusza.

Poniżej prezentujemy zestawienie miejsc gdzie można poszaleć na łyżwach:

PRUSZKÓW
Lodowisko umiejscowione jest na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Gomulińskiego. W ciągu tygodnia lodowisko w godz. 10.00-14.00 zarezerwowane jest dla uczniów szkół z terenu powiatu pruszkowskiego, pozostali mogą z niego skorzystać od 16.00 do 20.00. Nieco inaczej także wygląda sytuacja w weekend, kiedy obiekt dostępny jest w godzinach 12.00-20.00. Wstęp wolny.

GRODZISK MAZOWIECKI
Miłośnicy łyżwiarstwa mogą skorzystać z lodowiska, które znajduje się przed grodziskim Centrum Kultury. Miejsce jest otwarte codziennie w godzinach 16.00-21.45. Wstęp jest płatny, bilet ulgowy kosztuje 3 zł, a normalny o złotówkę drożej. Wypożyczenie łyżew to kolejne 5 zł.

PIASTÓW
Aby oddać się szaleństwom na tafli lodu, piastowianie mogą udać się na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Tysiąclecia 1. Dzieci, młodzież do 18 roku życia oraz studenci mogą korzystać z lodowiska od godz. 9.00 za darmo. Dla pozostałych wejście na taflę od 16.00, które kosztuje 4 zł. Natomiast wypożyczenie łyżew 5 zł.

MICHAŁOWICE
Ogólnodostępne lodowisko w Michałowicach mieści się przy Zespole szkół, ul. Szkolna 15. W ciągu tygodnia wejście od 16.00 do 21.00, natomiast w weekend już od 10.00 również do 21.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.