Listy zatwierdzone. Kto dostanie pieniądze na drogi?

Region

Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził ostateczną listę rankingową „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Dofinansowania otrzymają również inwestycje z naszego regionu.

Pod koniec października Mazowiecki Urząd Wojewódzki opublikował wstępne listy rankingowe wniosków złożonych do „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. W tegorocznym naborze złożono 124 projekty: 37 z powiatów i 87 z gmin. Ostatecznie jednak pieniądze w ramach programu otrzyma łącznie 38 wniosków (17 powiatowych i 21 gminnych). Wśród nich znalazły się również te z naszego regionu. 

Na liście przedsięwzięć gminnych na pierwszym miejscu znalazł się wniosek Grodziska Mazowieckiego. Gmina otrzyma dotację w wysokości 3 mln zł na budowę ul. Okrężnej w Grodzisku Mazowieckim. Na 19. miejscu jest wniosek gminy Raszyn, która chce wybudować ul. Szkolną od al. Krakowskiej do ul. Poniatowskiego. Dofinansowanie jakie trafi do Raszyna wyniesie 936 tys. zł.

Co ciekawe na wstępnych listach wniosek Pruszkowa na przebudowę ul. Lipowej był na… 22. miejscu. To oznacza, że zabrakło niewiele by otrzymać dofinansowanie. Czy to oznacza, że inwestycja nie będzie zrealizowana? To pytanie zadaliśmy wiceprezydentowi Pruszkowa Andrzejowi Kurzeli. – To, że jesteśmy poza listą nie oznacza, że nie otrzymamy dofinansowania. Z reguły po przetargach i tak pojawiają się oszczędności. Te środki są przekazywane na kolejne projekty – mówi nam Kurzela. – To nie opóźni naszej inwestycji i będziemy ją realizować zgodnie z planem – dodaje. 

Na liście inwestycji powiatowych nie ma żadnego zadania z naszego regionu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.