Linia średnicowa do remontu – kolejne utrudnienia

Region

Kolejarze w przyszłym tygodniu powinni podpisać umowę na modernizacje Dworca Stadion. Natomiast Wojewoda Mazowiecki wydał pozwolenie na remont półtorakilometrowego odcinka linii średnicowej. Pasażerowie pociągów podmiejskich znów będą zmagać się z dużymi utrudnieniami.

Przebudowa warszawskiego Dworca Stadion jest powiązana z remontem torowiska w jego rejonie. Dla kolejarzy to ostatnie chwile na tak duże inwestycje. Dworzec Stadion ma być gotowy przed mistrzostwami Euro 2012.

Kolejarze przewidują, że to właśnie Dworzec Stadion będzie najbardziej obleganym obiektem infrastruktury kolejowej na Mazowszu podczas Mistrzostw Europy Piłce Nożnej w 2012 roku. Ze względu na bliskość Stadionu Narodowego to głównie z tej stacji będą korzystać kibice udający się na mecze. Choć PKP Polskie Linie Kolejowe wykonawcę prac wybrały już jesienią ubiegłego roku, to nadal nie podpisały stosownej umowy. Wszystko przez to, że inwestycja jest powiązana z remontem podmiejskiej części linii średnicowej między ul. Targową a wylotem tunelu przy Dworcu Powiśle.

Wojewoda Mazowiecki, Jacek Kozłowski w ostatnim czasie podpisał pozwolenie na budowę z rygorem natychmiastowej wykonalności dla linii kolejowej nr 448. Dzięki temu kolejarze mogą już podpisać umowę z wykonawcą przebudowy Dworca Stadion. Docelowo na 1,3 km odcinku torowiska miedzy Pragą a Powiślem zostaną wymienione tory i podtorze, urządzenia sterowania ruchem, system odwodnienia i siec trakcyjna. Wzdłuż tego odcinka zostaną również ustawione ekrany akustyczne.

Niestety planowane inwestycje ponownie spowodują utrudnienia dla pociągów podmiejskich. Kolejarze zapowiadają, że zmiany związane z remontem mogą potrwać nawet pół roku. Część pociągów podmiejskich dojedzie tylko do Dworca Wschodniego lub Zachodniego. Niektóre zostaną skierowane na tory dalekobieżne i dotrą do Dworca Centralnego. Pasażerowie kolei po raz kolejny będą musieli zmagać się z ogromnymi utrudnieniami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.