Linia Pruszków – Józefów objazdem

Region

PKS Grodzisk Mazowiecki zapowiada objazd na trasie linii autobusowej Pruszków – Józefów. Od środy 18 maja, w związku z zamknięciem ul. Domaniewskiej, autobusy przez około miesiąc będą jeździć zmienioną trasą.

Ul. Domaniewska ma zostać zamknięta w okolicy cmentarza w związku z pracami na budowie autostrady A2. Według informacji PKS Grodzisk, autobusy linii Pruszków – Józefów z ul. Poznańskiej (na tzw. rondzie Struzika) będą skręcać w lewo w ul. Żbikowską, a następnie pojadą ulicami Przejazdową i Parzniewską do Koszajca. Tu skręcą w prawo w kierunku Moszny i pojadą w kierunku Domaniewka. W Domaniewku wjadą na swoją dotychczasową trasę.

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy zamknięcie ul. Domaniewskiej dojdzie do skutku. Po to, by móc to zrobić, trzeba oddać do użytku nieczynny obecnie odcinek ul. Promyka, gdzie budowany jest kolektor kanalizacyjny. Dopiero koniec tych prac pozwoli na skierowanie na ul. Promyka samochodów osobowych objeżdżających zamkniętą ul. Domaniewską. Zakończenie prac na ul. Promyka najpierw przewidywano na 4 maja, a później na 15 maja.

Na razie nie wiadomo, czy termin ten zostanie dotrzymany. Biorąc pod uwagę groźbę blokady ul. Promyka przez mieszkańców Gąsina, może się on opóźnić. Do tej pory także nie ogłoszono oficjalnie organizacji ruchu na czas zamknięcia ul. Domaniewskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.