Linia do Komorowa od marca

Region

Przedsiębiorstwo PKS Grodzisk Mazowiecki wygrało przetarg na obsługę pruszkowskiej linii autobusowej z Osiedla Staszica przez dworzec PKP do Komorowa. Z drugiej linii, która miała kursować z Osiedla Staszica przez dworzec PKP i Żbików do Ożarowa Mazowieckiego, miasto na razie zrezygnowało.

Do przetargu na obsługę linii autobusowych współfinansowanych przez miasto stanęły dwie firmy: PKS Grodzisk i Europa Express City (zwycięzca przetargu warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego na obsługę pruszkowskiej linii L11). Początkowo przetarg miał dotyczyć dwóch linii: Z Osiedla Staszica do Komorowa i z Osiedla Staszica do Ożarowa. – Z drugiej linii chwilowo zrezygnowaliśmy – poinformowała Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Na tej trasie kursuje linia prywatna i nie wymaga ona dofinansowania.

W przetargu firma Europa Express City zaoferowała cenę 41 970,06 zł miesięcznie, a zwycięzca, PKS Pruszków – 13 890 zł. Linia z Pruszkowa do Komorowa będzie współfinansowana przez miasto Pruszków i gminę Michałowice na mocy podpisanego wcześniej porozumienia między nimi. Pruszków przeznaczy na jej utrzymanie miesięcznie 12 090 zł, a Michałowice – 1 800 zł. Autobusy zaczną kursować 1 marca. Na trasie będą miały następujące przystanki: Osiedle Staszica/al. Wojska Polskiego – ul. Plantowa (nż) – ul. Powstańców – ul. Staszica (nż) – ul. Stalowa (nż) – Pruszków PKP/ul. Sienkiewicza – ul. Prusa (nż) – ul. Armii Krajowej – Pruszków WKD/ul. Kraszewskiego – ul. Armii Krajowej/szpital – ul. Ireny 45 – ul. Ireny/sklep przy ul. Tadeusza – Komorów al. Starych Lip, – Komorów SUW – Komorów pętla.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.