Linia ZW wróci na starą trasę?

Pruszków

Mieszkańcy dzielnicy Żbików chcą, by linia autobusowa ZW wróciła na trasę przebiegającą przez ul. Długą. Od 11 grudnia autobusy kursują ul. Warsztatową, zgodnie z pierwotnymi założeniami.

Linia autobusowa ZW, to jedna z zastępczych linii autobusowych uruchomionych na czas zamknięcia linii kolejowej 447. Do 11 grudnia autobusy kursowały ul. Długą. To rozwiązanie było spowodowane remontem ul. Warsztatowej. Prace już dawno się zakończyły, więc i autobus można było przenieść na ul. Warsztatową, zgodnie z pierwotnymi założeniami dla linii ZW. 

Zmiany nie przypadły jednak do gustu podróżnym. – Proszę o interwencję lub uzyskanie informacji odnośnie zmiany w przebiegu trasy linii zastępczej ZW. Dlaczego linia ta ma w Ursusie przystanki co 200 metrów, a w przejeździe przez Żbików są tylko dwa  przystanki z pięciu czy sześciu wcześniej – napisał do nas Tomasz. 

Ten głos nie jest odosobniony. – Zupełnie zapomniano o mieszkańcach Żbikowa. Trasa przez ul. Warsztatową? Dla kogo jest dla Piastowa czy Ursusa? Zapraszam na poranny spacer np. z ulicy Rolniczej lub Granitowej do przystanku Dulag lub Studzienna – gdzie głowa decydenta? – dopytuje Krzysztof. 

To jednak nie koniec mieszkańcy przygotowali również internetową petycję do władz miasta gdzie postulują o przywrócenie trasy linii ZW. Dodatkowo dla pasażerów wspomnianej linii przygotowano ankietę, w której mogą wyrazić swoją opinię na temat zmian. 

Co na to władze Pruszkowa, które choć nie odpowiadają za wspomnianą linię bowiem jej organizatorem jest warszawski Zarząd Transportu Miejskiego, to mogą negocjować z przewoźnikiem? – Do nas również dotarły te głosy. Petycja nie będzie potrzebna ponieważ już podjęliśmy rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego na temat przywrócenia linii ZW na poprzednią trasę. Z naszej strony konieczna będzie dopłata za tę zmianę – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Po Nowym Roku autobusy powinny kursować na „starej” trasie, zgodnie z życzeniem mieszkańców – dodaje Kurzela.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.