Linia P2 rusza w trasę

Piastów

Mieszkańcy Piastowa będą mieli do dyspozycji nowy autobus. Od 11 października na drogi wyjedzie bezpłatna linia P2.

Autobus będzie kursował od ronda Kaczorowskiego w Piastowie do pętli autobusowej Ursus-Niedźwiadek. Głównym celem uruchomienia linii jest zwiększenie możliwości komunikacyjnych dla mieszkańców. – Autobus P2 będzie dowoził pasażerów do I strefy biletowej. Dzięki temu mieszkańcy zyskają większe możliwości transportowe. Szukaliśmy optymalnego rozwiązania. Czas pokaże, jakim zainteresowaniem będzie cieszyła się linia P2 – mówi nam Jan Nowacki, naczelnik Wydziału Utrzymania Miasta Piastowa.

W związku z zamknięciem linii kolejowej 447, na piastowskie drogi skierowano autobus ZG. Z pewnością P2 okaże się cennym wsparciem. – Komunikacja zastępcza nie zaspokoi wszystkich potrzeb mieszkańców. W związku z zamknięciem linii kolejowej zwiększono kursowanie 717, jest również 716 i ZG. Liczymy, że autobus P2 spełni swoją rolę – podkreśla Jan Nowacki.

Nowa linia miała zostać uruchomiona kilka tygodni wcześniej, jednak piastowski magistrat musiał uregulować kwestie związane z korzystaniem z przystanków na terenie Warszawy. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i P2 wyjedzie na trasę. Co należy podkreślić, przejazd autobusem jest bezpłatny.

Rozkład jazdy jest dostępny tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.