Linia 5 zmieni trasę przez remont

Pruszków

Trwa modernizacja wąskiego gardła w Pruszkowie. Od 3 września zmianie ulegnie trasa linii autobusowej nr 5.

Tydzień temu została wprowadzona organizacja ruchu, która umożliwiła przejezdność przebudowywanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 719 na odcinku od ul. Bohaterów Warszawy do ul. Partyzantów. Jednak dla ruchu zamknięty została północny odcinek ul. Bohaterów Warszawy. Dodatkowo pojawiły się utrudnienia związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej. Na kilka dni zawieszono kursowanie linii 5 Pruszków – Malichy.

Autobus wraca, ale… – W  związku z planowanymi pracami remontowymi na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Warszawy i Alei Jerozolimskich od dnia 3 września br. ulegnie zmianie trasa kursowania autobusów miejskich na linii nr 5 (Pruszków – Malichy). Autobusy w kierunku Malich od przystanku USC 05 pojadą ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej oraz Al. Jerozolimskimi. Natomiast od przystanku Szpital Tworki autobusy pojadą objazdem Alejami Jerozolimskimi do przystanku Kościuszki – poinformował urząd miasta w Pruszkowie.

Co istotne dla pasażerów, na czas objazdów pojawi się tymczasowy przystanek w obu kierunkach przy Al. Jerozolimskich. Dokładne lokalizacje można sprawdzić na mapie poniżej. Przystanek w stronę Warszawy oddalony jest około 300 metrów od Bohaterów Warszawy, zaś w kierunku centrum Pruszkowa około 250 metrów od skrzyżowania ze wspomnianą ulicą. 

Warto zaznaczyć, że linia 5 nie będzie zatrzymywała się w kilku lokalizacjach. Zawieszone zostaną przystanki Topolowa 01 i 02, Szpitalna 01 i 02 oraz USC 04.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.