Likwidują licea, ale tylko na papierze

Pruszków

Pruszkowskie starostwo powiatowe chce zlikwidować dwie szkoły działające w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie.

Do likwidacji przewidziane są dwie szkoły: Liceum Ogólnokształcące oraz Liceum Ogólnokształcące Sportowe. Uczniowie z obu tych placówek zostaną przeniesieni do Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Liceum Ogólnokształcącego.

Okazuje się likwidacji zażądał Mazowiecki Kurator Oświaty. – Przedkładamy dwie uchwały intencyjne o zamiarze likwidacji dwóch szkół, które znajdują się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych. Jest to wypełnienie uwagi Mazowieckiego Kuratora Oświaty z 2017 r. Kiedy tworzyliśmy plan sieci szkół powiatowych kurator wyznaczył nam termin do 1 września 2019 r. na uporządkowanie stanu w zespole szkół, tak by zespole nie było szkół tego samego typu a o różnych nazwach – wyjaśniła radnym na sesji Agnieszka Kuźmińska, członek zarządu powiatu pruszkowskiego. – Mamy co prawda czas ,ale procedura jest taka, że musimy podjąć najpierw uchwałę o zamiarze, a do końca lutego uchwałę już o likwidacji szkoły – dodała.

Chodzi więc o uporządkowanie stanu w zespole szkół przy Gomulińskiego, ponieważ dziś działają tam aż trzy licea ogólnokształcące. Dwie likwidowane szkoły przestaną funkcjonować 31 sierpnia tego roku. Co stanie się z uczniami, nauczycielami i pracownikami tych placówek? – Młodzież, która uczy się w tych szkołach pozostanie w ZSOiS i będzie to Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Liceum Ogólnokształcące. Zapewniamy ze wszyscy nauczyciele i pracownicy nadal będą w zespole szkół – dodała na sesji Kuźmińska.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Likwidują licea, ale tylko na papierze”

 1. Kkk pisze:

  Borkowski dyrektorem i mi to wystarczy szerokim łukiem.
  Wystarczy spojrzeć na matury. Zaorać.

 2. Grabarz pisze:

  Brak olimpijczyków a absolwenci lądują w wyższych szkołach nauk wszelakich albo na zaocznej politologii na UKSW. Przekształcić w szkołę zawodową.

 3. Anonim pisze:

  Ciekawe do jakiej pracy pójdą absolwenci szkoły sportowej. Pewnie garstka będzie dalej zajmować się sportem. To powinno się nazywać Liceum Kształcenia Bezrobotnych Pasjonatów Sportu. Elektryk czy elektronik to jest zawód. W jakim celu zmienili profil? Było Liceum o profilu informatycznym. Komu to przeszkadzało?

  • Czop pisze:

   Niech każdy robi to co lubi, skoro lubią sport niech się szkolą w tym kierunku a nie na przymus ze sportowca robić elektryka a później znajdzie prace i jęczenie ze nie lubi swojej pracy i chodzi skwaszony z przymusu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły