Likwidowali nielegalne wytwórnie perfum, później… przywłaszczali sobie flakony

Region

Pamiętacie jak funkcjonariusze CBŚP likwidowali nielegalne fabryki perfum zlokalizowane w naszym regionie? Teraz kilkunastu z nich jest podejrzanych o przywłaszczenie mienia podczas przeprowadzenia tych akcji.

– Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez funkcjonariuszy warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Intensywne czynności procesowe w tej sprawie realizowane z udziałem policjantów z Biura Spraw Wewnętrznych KGP trwają od 2 marca 2017 r. – informuje prok. Michał Dziekański, rzecznik pasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

4 marca zatrzymano w tej sprawie kilkunastu funkcjonariuszy CBŚP. Co ciekawe chodzi nie tylko o przywłaszczanie perfum, ale i innych towarów. – Dotychczas w związku z zagrożeniem surową karą i obawą matactwa skierowano 2 wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. O innych decyzjach związanych ze sprawą nieprawidłowości przy zabezpieczaniu hurtowych ilości podrobionej odzieży, obuwia, kosmetyków i zegarków będziemy informowali na bieżąco. Stosownie do ustaleń nadal trwających czynności dowodowych, Prokuratura jest gotowa stawiać kolejne zarzuty podejrzanym niezależnie od pełnionych przez nich funkcji – zaznacza prok. Dziekański.

Sprawę skomentowała również Komenda Główna Policji. – Policjanci BSW (Biura Spraw Wewnętrznych – przyp. red.) bazując na własnych ustaleniach, w porozumieniu z Prokuraturą Okręgową w Warszawie i kierownictwem CBŚP zatrzymali do wyjaśnienia kilkunastu funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy. Wyjaśniane są okoliczności sprawy dotyczące możliwości przekroczenia uprawnień. W związku z tą sprawą odwołano ze stanowisk naczelnika Zarządu CBŚP w Warszawie oraz kierownictwo jednego z Wydziałów. Czynności w tej sprawie trwają w Prokuraturze Okręgowej. W przypadku potwierdzenia nieprawidłowości, wobec funkcjonariuszy zostanie wszczęta procedura wydalenia za służby – poinformował Dawid Marciniak z KGP.

Jak widać sprawa jest bardzo poważna. O likwidacji wspomnianych nielegalnych fabryk perfum pisaliśmy na łamach naszego portalu WPR24.pl. Tematy znajdziecie poniżej:

Produkowali i sprzedawali podrobione perfumy

Nielegalna rozlewnia perfum zlikwidowana

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.