Liceum czeka na uczniów

Nadarzyn

Nadarzyn wygrał bitwę o liceum ogólnokształcące, ale na tym nie koniec. Teraz czas wypełnić klasy. To wyzwanie dla dyrekcji i kadry pedagogicznej liceum.

Korki od szampana wystrzeliły 7 lutego, kiedy radni powiatu pruszkowskiego wyrazili zgodę na powstanie liceum ogólnokształcącego w Nadarzynie. Gmina musiała spełnić szereg wymagań formalnych. Trwała walka z czasem, ale wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik. – Wszystkie aspekty formalno-prawne są szczęśliwie zakończone i od 1 września 2017 roku nastąpi inauguracja roku szkolnego klas I liceum ogólnokształcącego w Nadarzynie. Teraz czas na promocję liceum i rekrutację  – prezentuje Magdalena Drzewucka, nauczyciel nadarzyńskiego liceum.

Przedstawiciele placówki ruszyli w trasę objazdową. W kolejnych gimnazjach przedstawiają swoją ofertę edukacyjną. – Zależy nam, aby liceum ogólnokształcące w Nadarzynie było szkołą z trafną i atrakcyjną ofertą edukacyjną. Tak, aby dawało uczniom szansę na indywidualny i skuteczny, zgodnie z zainteresowaniami uczniów i planami dalszej nauki, profil edukacji. Wprowadzenie zajęć z języków obcych, przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym i zajęć uzupełniających w formie bloków międzyoddziałowych  da uczniom możliwości samodzielnego zbudowania swojego indywidualnego profilu edukacji. Zwiększa to również atrakcyjność szkoły w stosunku do większości liceów, gdzie oferta jest ustalona i przypisana do konkretnej klasy. Oferujemy nieduże klasy – tłumaczy Drzewucka. – Dodatkową ofertą będzie również wprowadzenie cyklicznych bloków seminaryjno-doświadczalnych z przedmiotów rozszerzonych, prowadzonych w szkole we współpracy z pracownikami uczelni wyższych  i instytutów naukowo-badawczych, według zagadnień wcześniej zgłoszonych przez uczniów – dodaje.

Gimnazjaliści stanęli u progu poważnej decyzji i zastanawiają się, jaką szkołę wybrać. Z ofertą nadarzyńskiego liceum będą mogli zapoznać się już w sobotę. – 13 maja 2017 roku w godz. 10-13 zapraszamy gimnazjalistów i rodziców na dzień otwarty liceum ogólnokształcącego w Nadarzynie. Cała społeczność szkolna nauczyciele, uczniowie i rodzice będą w atrakcyjny sposób prezentować ofertę liceum – zaznacza nauczycielka nadarzyńskiej placówki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.