Lewoskręt w Andrzeja. Jest kolejne podejście

Pruszków

Starostwo powiatowe zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczyna poszukiwania firmy, która zajmie się przebudową skrzyżowania al. Armii Krajowej, ul. Andrzeja i ul. Ks. Józefa.

O tym jak problematyczny jest przejazd w kierunku Pęcic wie każdy kierowca, który w porannych godzinach szczytu choć raz znalazł się na al. Armii Krajowej. Powód? To kierowcy, którzy z wiaduktu skręcają w lewo w ul. Andrzeja. blokują możliwość jazdy prosto. I tak tworzą się korki.

Lekarstwem na te problemy miał być nowy lewoskręt. Pruszkowskie starostwo chciało go wybudować jeszcze w ubiegłym roku. Niestety oferty zgłoszone do przetargu były zbyt wysokie. Pomysł musiał więc trafić do szuflady. Ale nie na długo. – Przekładamy to zadanie na przyszły rok – powiedział nam w grudniu Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski.

Kilka dni temu starostwo ogłosiło przetarg po raz kolejny. Przebudowa skrzyżowania zakłada poszerzenie jezdni o jeden pas ruchu. To pozwoli na stworzenie pasa do bezkolizyjnego skrętu. Zmieniona będzie również geometria łuków na wlotach skrzyżowania. Prace mają być wykonywane w okresach o najmniejszym natężeniu ruchu, tak by utrudnienia były jak najmniejsze. Wykonanie nowej nawierzchni będzie jednak wymagała całkowitego zamknięcia skrzyżowania.

W przetargu zapisano, że wykonawca będzie miał 42 dni na wybudowanie dodatkowego pasa.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Lewoskręt w Andrzeja. Jest kolejne podejście”

 1. Anonim pisze:

  Tego śmiesznego Pana w okularach nazywasz starosta? To tylko jego rola w małym podmiejskim teatrzyku comedy Pruszków!

 2. 1qaz pisze:

  nie prosciej i taniej ustawic w odpowiedni sposob swiatla? Wystarczy oderwac tylek od krzesla lub dla leniwych wyslac umyslnego by dokonal organoleptycznej analizy i wydluzyl odpowiednio swiatla dla jednego potoku bolkujac inny potok aut. ludzie sie przyzwyczaja a kase wydajcie na bezpieczenstwo w powiecie

 3. kierowca pisze:

  Brawo Panie Starosto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły