Lepsze połączenie jeszcze w marcu?

Janki

Do tej pory jedynie linia 711 była dogodnym połączeniem Raszyna i Nadarzyna. Niewykluczone, że jeszcze w marcu trasę wzbogaci autobus 703.

Przebudowa odcinka trasy S8 wymusiła latem ubiegłego roku zmiany tras linii 703, 711 i 733. Po zakończeniu prac autobusy miały poruszać się wcześniejszymi szlakami, jednak tak się nie stało. Tylko linia 711 zatrzymuje się na wszystkich przystankach w Jankach i Raszynie. 

O całej sprawie już informowaliśmy. Mieszkańcy Janek oraz Wolicy podkreślali, że zostali skrzywdzeni i mają mniej możliwości komunikacyjnych. Linia 703 przejeżdżała przez Raszyn i Janki, ale zatrzymywała się tylko przy centrum handlowym. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje tylko autobus 711, jednak nie kursuje zbyt często.

Sprawie z bliska przyjrzeli się włodarze Nadarzyna i Raszyna. Celem było wypracowanie rozwiązania pozwalającego mieszkańcom na swobodne przemieszczanie się. – Zawarliśmy porozumienie z gminą Nadarzyn dotyczące zatrzymywania się autobusów linii 703 w Raszynie i Jankach. Tak jak było to przed zmianami wynikającymi z prowadzonych prac przy budowie trasy S8. Chcielibyśmy, żeby zmiany obowiązywały od 15 marca, jednak teraz głos należy do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Przede wszystkim chodzi o dostosowanie rozkładów jazdy – wyjaśnia Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn.

Gminy osiągnęły porozumienie, co do poruszania się autobusu na ich terenie. Kolejnym zadaniem jest dostosowanie rozkładu jazdy, jednak leży to już w gestii ZTM-u. Jak będzie wyglądało finansowanie linii 703? Każda z gmin na utrzymanie autobusu wyłoży po 20% całej sumy. Pozostałą część pokryje ZTM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.