„Lepsze Lokum” prawie gotowe

Pruszków

Pięć nowych budynków powstających przy ul. Studziennej w Pruszkowie jest już prawie gotowych. Wiele wskazuje na to, że na jesieni zamieszkają w nich pierwsi lokatorzy.

Nowe budynki przy ul. Studziennej powstały w miejscu starych i zniszczonych domów komunalnych, które szpeciły okolicę. Prace budowlane powoli zmierzają do końca i wiele wskazuje na to, że zakończą się już we wrześniu, czyli w planowanym terminie. – Budowa idzie zgodnie z harmonogramem, a termin zakończenia prac nie jest zagrożony. Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska”, które pełni przy tym zadaniu funkcje inwestora, poinformowało nas, że postęp prac jest bardzo dobry – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

W nowych blokach przy ulicy Studziennej znajdzie się 105 mieszkań. Część z nich jeszcze nie została przydzielona lokatorom. – Jesteśmy po pierwszej komisji mieszkaniowej, gdzie przydzielone zostały 42 lokale. Kolejne posiedzenie zaplanowane jest na początek września. Wtedy rozdzielimy pozostałe 63 mieszkania – podkreśla Landowski. 

Warto zaznaczyć, że program „Lepsze Lokum” jest dedykowany nieco lepiej sytuowanym mieszkańcom budynków komunalnych. Bloki są w wyższym standardzie, a co za tym idzie czynsz również będzie wyższy. Dzięki temu rozwiązaniu miasto chce odzyskiwać mieszkania w niższym standardzie i przydzielić je tym, których nie stać na opłacanie wyższego czynszu. 

Okazuje się, że budynki przy ul. Studziennej to pierwszy element programu, a władze Pruszkowa chcą go kontynuować w innych częściach miasta. – Mamy kilka działek, które bierzemy pod uwag przy planowaniu budowy kolejnych budynków w ramach programu „Lepsze Lokum”. Część terenów została wniesiona aportem do TBS. Myślimy o budowie w rejonie centrum miasta i na terenie Żbikowa. Ostateczne decyzje co do lokalizacji jeszcze nie zapadły – podkreśla wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.