„Lepsze lokum” oddane

Pruszków

Zakończyła się budowa pięciu nowych budynków mieszkalnych przy ul. Studziennej w Pruszkowie w ramach miejskiego programu „Lepsze lokum”. W piątek oficjalnie je zaprezentowano.

Nowe budynki powstały w miejscu starych i zniszczonych domów komunalnych. Łącznie znalazło się tam ponad 105 mieszkań. – Dobiegł końca II etap budowy budynków wielomieszkaniowych przy ul. Studziennej z programu realizowanego przez Miasto Pruszków „Lepsze lokum”. W 5 nowo wybudowanych blokach znajduje się 105 mieszkań o metrażach: 15 mieszkań jednopokojowych o średniej powierzchni 34,19 m; 60 mieszkań dwupokojowych o średniej powierzchni 48,39; 30 mieszkań trzypokojowych o średniej powierzchni 52,12 m – informuje pruszkowski magistrat.

W mieszkaniach wykonano „biały montaż”, ułożono panele podłogowe, terakotę w kuchniach, aneksach kuchennych i na balkonach, glazurę i terakotę w łazienkach. Budynki wyposażone są w windy, zaprojektowano je tak, aby wyeliminować możliwe bariery architektoniczne. Swobodny dostęp do środka mają więc osoby starsze i niepełnosprawne.

Część lokatorów otrzymała już klucze do mieszkań. Do zasiedlenia pozostał budynek z numerem 16.

Jak informuje pruszkowski urząd miasta, koszt inwestycji wyniósł ponad 16 mln zł. To kolejne tego typu przedsięwzięcie na ul. Studziennej. Dwa lata temu w ramach I etapu oddano do użytku dwa budynki komunalne (po 24 mieszkania w każdym).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.