Leoś potrzebuje pomocy

Grodzisk Maz.

Leoś urodził się jako wcześniak i jest nieodporny na infekcje. Ratunkiem dla maluszka z Grodziska są kosztowne szczepionki. Bliscy chłopca liczą na wsparcie!

Leonardo przyszedł na świat 22 sierpnia br. w 31 tygodniu ciąży. Ważył 1500 gram i mierzył 44 cm. Ogólnie stan dziecka oceniano jako dobry, ale malec musiał przebywać w inkubatorze. Pod koniec września Leoś został wypisany do domu, ale najbliżsi muszą ściśle przestrzegać zaleceń lekarzy. Przez sześć miesięcy nikt, oprócz rodziców, nie może odwiedzać malca ze względu na jego nieodporność na infekcje. 

Ratunkiem dla Leosia mają być szczepionki. Koszt jednej to blisko 5 tys. zł. – Bez tych szczepionek wg lekarzy dziecku grozi wiele chorób, łącznie ze śmiercią. Dziecko obecnie ma zaburzenia w oddychaniu, robi się sinawe etc. Rodzice dziecka nie są przygotowani na tak duży wydatek, tym bardziej że powiedziano im o tym kilka dni przed planowanym wypisem. Lekarze uprzedzili nas, że NFZ nie refunduje tych szczepionek. Rodzice obawiają się o stan dziecka jak będzie w domu, bez opieki szpitalnej – informuje dziadek chłopca.

Każdy może włączyć się w dzieło pomocy maluszkowi z Grodziska. Wystarczy wejść tu

Wpłat można dokonywać również na konto: 85 1160 2202 0000 0002 6153 3584. W tytule należy wpisać „Pomoc dla Leosia”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.