Lekki poślizg na wąskim gardle [FILM]

Pruszków

Zaglądamy na teren budowy al. Jerozolimskich w Pruszkowie. Od listopada trwa tam rozbudowa drogowego wąskiego gardła. Okazuje się, że wykonawca zrealizował mniejszy zakres prac niż zakłada harmonogram.

Po latach wyczekiwania w końcu się udało. Wąskie gardło w Pruszkowie w końcu będzie poszerzone. Roboty na fragmencie al. Jerozolimskich pomiędzy ul. Bohaterów Warszawy a ul. Partyzantów ruszyły na początku listopada. I jak szybko się rozpoczęły, tak… szybko stanęły w miejscu. Drogowcy znaleźli pod ziemią instalacje, których nie było na mapach. Konieczne było znalezienie „właściciela” i przełożenie kabli. To opóźniło nieco prace. Przełom roku również nie był łaskawy dla drogowców. Ujemne temperatury dosłownie zamroziły roboty.

Mróz ostatnio zelżał i drogowcy wrócili na teren budowy. Na jakim etapie są prace? – Aktualnie największe zaawansowanie robót jest przy przebudowie magistrali wodociągowej i przebudowie infrastruktury podziemnej teletechnika i kanalizacja deszczowa – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Okazuje się, że pierwotne problemy z instalacjami, których nie było na mapach oraz zima wpłynęły nieco na tempo robót. – Opóźnienie jest niewielkie, wykonywane są te prace, na które pozwalają warunki atmosferyczne – dodaje Burdon.

My natomiast zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego teren budowy z lotu ptaka. Materiał otrzymaliśmy od WirtualnySpacer360.pl:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.