Legia z kolejnym dofinansowaniem

Grodzisk Maz.

Akademia Legii, która ma powstać na pograniczu Urszulina i Książenic będzie wyposażona w komplreks badawczo-rozwojowy. Stołeczny klub uzyskał dofinansowanie w kwocie ponad 1,2 mln zł w konkursie „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Inteligentny Rozwój”.

We wrześniu spółka Akademia Piłkarska Legii podpisała umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki, w ramach której na budowę ośrodka w gminie Grodzisk Mazowiecki otrzymała 11 mln zł. Mistrz Polski planując inwestycję wzorował się na zachodnich klubach, dlatego wszystko ma zostać wykonane kompleksowo. Na pograniczym Urszulina i Książenic pojawią się warunki do rozwoju dla młodych piłkarzy, ale Legia planuje również centrum badawczo-rozwojowe.

Projekt LegiaLab został zgłoszony do konkursu prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju –  „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Inteligentny Rozwój”. Klub uzyskał ponad 1,2 mln zł dofinansowania. – Jesteśmy przekonani, że dzięki uzyskanym środkom będziemy mogli zrobić dużo dobrego nie tylko na poziomie sportu profesjonalnego, ale także masowego. W LegiaLab będziemy szukać innowacyjnych rozwiązań, które m.in. pomogą obniżyć liczbę urazów u zawodników, a także w procesie szkolenia młodzieży. Jednym z wielu celów LegiaLab jest również opracowanie odzieży sportowej, której regularne użycie może pozwolić na obniżenie niekorzystnych następstw obciążeń wysiłkowych. Zgłoszona do konkursu agenda badawcza jest wynikiem długotrwałych prac legijnego zespołu specjalistów od kwestii medycznych, rehabilitacyjnych oraz przygotowania fizycznego. Należą im się duże podziękowania i słowa uznania – powiedział Tomasz Zahorski, prowadzący projekt LegiaLab.

Planowany termin uruchomienia ośrodka Legii na pograniczu Urszulina i Książenic to 2019 rok.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.