Latarnie w Parku Kościuszki znów zaświecą

Pruszków

W niektórych punktach pruszkowskiego Parku Kościuszki przestały świecić latarnie. Mieszkańcy szczególnie zwracali uwagę na przesmyk między przedszkolem a placem zabaw dla dzieci. Zwróciliśmy się w tej sprawie do urzędu. Oświetlenie ma zostać naprawione.

Za dnia kłopot ten może wydawać się błahy, jednak wszystko się zmienia gdy zapada zmrok. Chodzenie po ciemnych zaułkach parku nie jest ani przyjemne, ani bezpieczne. Od naszych czytelników otrzymaliśmy wiele wiadomości na ten temat. Mieszkańcy Pruszkowa skarżyli się, że nie wszystkie latarnie w parku działają.

– W zasadzie mamy już okres zimowy i ciemno robi się o godz. 16.00. Chcę zwrócić uwagę, że w Parku Kościuszki niektóre latarnie nie świecą. Najgorzej jest przy tym dość wąskim przejściu przy przedszkolu i placu zabaw – pisze Małgorzata.

Udaliśmy się, by sprawdzić jak wygląda opisana sytuacja. Rzeczywiście kilka latarni w ogóle nie świeci. Co ciekawe w opisywanym miejscu (przy placu zabaw) znajduje się kamera monitoringu miejskiego, jednak wokół niej jest na tyle ciemno, że zarejestrowanie wyraźnego obrazu można poddać w wątpliwość.

Skontaktowaliśmy się z pruszkowskim magistratem, niebawem latarnie zostaną naprawione. – Sprawa została zgłoszona, do jutra ma wszystko działać. Zatem zrobi się jaśniej – zapewnił Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.