Łapówki za kontrakty na budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego

Region

Nie wiadomo jeszcze nawet gdzie dokładnie powstanie, a za „pomoc” w uzyskaniu kontraktów na jego budowę już proponowane są łapówki. CBA zatrzymało pięć osób, które oferowały „załatwienie” korzystnych umów przy realizacji CPK.

Agenci Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali pięć osób w sprawie powoływania się na wpływy wśród parlamentarzystów, osób pełniących funkcje w urzędach centralnych – ministerstwach oraz wśród osób pełniących funkcje publiczne w samorządach. Zatrzymani to biznesmen z Krakowa, właściciel gruntów pochodzący z Szydłowca oraz dwóch biznesmenów z Łodzi. Jeden z zatrzymanych to obcokrajowiec.

Do zatrzymania doszło na spotkaniu biznesowym, w jednej w restauracji w podłódzkim Rzgowie, gdy omawiano szczegóły aktu notarialnego, który miał zostać podpisany kolejnego dnia, a stanowił on podstawowy element całej transakcji.

– Zatrzymani byli mocno zaskoczeni, nie spodziewali się takiej akcji CBA. Za 6 mln zł łapówki, która miała być wręczona decydentom i mającym lobbować, załatwiać sprawę, parlamentarzystom i urzędnikom zatrzymani oferowali koncesję, zezwolenia na eksploatację, odrolnienie 50 ha terenu leżącego pomiędzy Kielcami a Radomiem oraz przede wszystkim wysokie rządowe kontrakty na odbiór kruszywa z górniczej odkrywki z przeznaczeniem na budowę m.in. Centralnego Portu Komunikacyjnego i autostrad – informuje CBA.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziału w procederze korupcji.

Centralny Port Komunikacyjny to jedna z flagowych inwestycji obecnego rządu. Ogromny terminl i port przesiadkowy ma powstać na terenie gminy Baranów (powiat grodziski). Propozycje dokładnej lokalizacji lotniska mają zostać przedstawione w maju tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.